Pycnogenol

zázračný bioflavonoid - silný antioxidant

S růstem průměrného věku úměrně roste i výskyt degenerativních nemocí, které značně znehodnocují kvalitu života. Za jednu z hlavních příčin nárůstu těchto poruch, mezi které mimo jiné patří kardiovaskulární a nervové choroby, nádorová onemocnění, cukrovka a nemoci pohybového aparátu, se považuje dlouhodobý destruktivní účinek volných kyslíkových radikálů, které nás doprovázejí od kolébky až po hrob. Volné radikály napadají nejen buněčné membrány, ale i molekuly bílkovin a desoxyribonukleovou kyselinu (DNA). Takto může docházet ke změnám genetických informací na úrovni DNA a ke vzniku nádorového bujení.
Vysoké koncentrace volných radikálů se v organizmu tvoří zvláště při vysoké námaze (např. při náročných sportovních výkonech), při kouření a nadměrném slunění. Každé přepínání sportovních výkonů v mládí se zpravidla vymstí ve stáří.
Lidský organizmus bojuje s volnými radikály svým ochranným antioxidačním systémem, který je při dnešním zatížení již příliš slabý na to, aby zabránil jejich ničivým účinkům. Řešením je dlouhodobé užívání jednoho z nejsilnějších přírodních antioxidantů - pycnogenolu.
Pycnogenol je přírodní bioflavonoid, jehož spektrum příznivých fyziologických účinků je téměř neuvěřitelné. Získává se výhradně z kůry borovice rodu Pinus maritima, která roste pouze v Biskajském zálivu. Výrobní postup je chráněn řadou francouzských, amerických a britských patentů. Jde o špičkové fytofarmaceutikum, které se dnes v širokém měřítku aplikuje nejen při prevenci, ale i při terapii desítek chorob.
Vysoká aktivita pycnogenolu je dána nejen jeho mimořádnými antioxidačními, ale i jeho vazodilatačními účinky, které se projevují zvýšením mikrocirkulace krve ve vlásečnicích. Významný je i jeho kladný vliv na tvorbu cytokinů, důležitých složek našeho imunitního systému. Pycnogenol též blokuje tvorbu a uvolňování histaminu a tím potlačuje projevy různých druhů alergií.
Experimentálně bylo prokázáno, že extrakt z kůry přímořských borovic může potlačit biosyntézu proteolytických enzymů, jako kolagenáza a elastáza, které poškozují vazivové tkáně. Potlačuje záněty a otoky dolních končetin, podporuje tvorbu kolagenních vláken a zlepšuje pohyblivost kloubů.
Pycnogenol je zcela netoxická přírodní látka bez závažných vedlejších účinků.

 

PycnogenolPYCNOGENOL přispívá:

  • k prevenci vzniku degenerativních nemocí
  • k posílení imunitního obranného systému
  • k zlepšení krevního oběhu a normalizace krevního tlaku
  • k zmírnění zánětů žil a otoků
  • k prevenci vzniku hemeroidů
  • k snížení srážlivosti krevních destiček, zejména u kuřáků
  • k ochraně oční sítnice před fotooxidačním stresem
  • k ochraně pojivových tkání (kolagenu a elastinu) v kloubech
  • ke snížení projevů alergií
  • k prevenci krvácení dásní a vzniku aft v ústech

Sportovci oceňují pycnogenol nejen proto, že chrání jejich organizmus před volnými radikály, ale i pro jeho schopnost zvýšit vytrvalost až o 20 % a podstatně zkrátit dobu regenerace.

PYCNOGENOL - nejsilnější antioxidant pro zdraví a výkon.


Pycnogenol je ochranná známka švýcarské společnosti HORPHAG RESEARCH LIMITED.

 

Hledejte výrobky s Pycnogenolem našem e-shopu:

Pycnogenol

Ostein

Memosun

Lutein Plus

Oraclin Sprej

Zubní pasta Pycnogenol

 

 

 


 

© SALVEA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Shop + CMS by
Gramonet
WebDesign by
Heaven Design