Salvitin - prevence chřipky a nachlazení

Zase je tu zima a spolu se sychravým počasím úměrně stoupá i počet nachlazení a chřipek. Kašle, rýmy, zvýšené teploty, bolesti hlavy a krku, svalová únava. Všichni víme, co je to za podivnou, zdánlivě banální, a přeci tak zrádnou a záludnou nemoc. Není snad člověka, který by nikdy neonemocněl „virózou", rýmou, nastuzením - prostě chřipkou. Po bolesti zubů je to druhá nejčastější nemoc na světě. Kolik již bylo nemocí, které začaly „obyčejnou" chřipkou. Přechozená, podceněná, nedostatečně vyléčená, či chřipka nasedající na oslabený terén může vyústit ve vznik závažných nemocí jako jsou například záněty ledvin, srdce či kloubů. V těžších případech se objevují komplikace (např. zápal plic), léčení je pak delší a obtížnější a vyčerpává pacienta. Kromě prodloužené rekonvalescence nezanechává následky. V horším případě se „usídlí" v organismu (např. na kloubech v podobě revmatického zánětu) a stane se tak nechtěným, ale věrným partnerem pro zbytek života. Problémy nastávají, když chřipka postihne již zcela vyčerpaný a oslabený organizmus.

Chřipka je způsobena virem. Nejčastěji se přenáší tzv. kapénkovou infekcí. Objeví se třesavka a zimnice spolu s bolestmi hlavy, obzvláště na šíji, kde dochází až ke ztuhnutí svalů spolu s jejich ostrými bolestmi s nemožností pohybu. V případě dostatečné obranné energie si naše tělo poradí s nemocí bez větších obtíží, mnohdy stačí trvalá konzumace po celou zimu.


 

Salvitin je dlouhodobě prověřený přípravek, který pomáhá preventivně proti chřipce, rýmě a zánětlivým onemocněním. Jako jedna z nejdůležitějších složek se v Salvitinu využívají fosfolipoproteiny, které pomáhají chránit žaludeční sliznici a současně umožňují lepší vstřebatelnost vitaminů a minerálů. Dalším důležitým prvkem, který je obsažen v Salvitinu, je B12, o kterém víme, že je důležitý při krvetvorbě, podporuje zdravou činnost jater, ovlivňuje výměnu sacharidů, tuků a je esenciální výživou pro všechny buňky v těle. Ukládá se v játrech a vstřebává se jen v částech tenkého střeva illeu. Je tedy zřejmé, že u celiakie, kde je vytvořen zánět v tenkém střevě, tento vitamin chybí, proto se u dětí projevuje hyperaktivita, roztěkanost a časté nemoci, jako jsou záněty středního ucha, chřipka a rýma.
Bohužel jeho nedostatek zapříčiňuje i časté používání antibiotik, antidepresiv a antialergik. Dalším z důležitých prvků pro celiaky je vitamin K, který je důležitý při správné srážlivosti krve a opět jeho nedostatek zapříčiňuje používání léků na bázi sulfoamidů, salicylů a antibiotik. Děti, které trpí anémií, což je nedostatek železa, a tím i snížení hemoglobinů, potřebují kyselinu listovou a železo ve správných poměrech, což Salvitin umožňuje. V neposlední řadě Salvitin obsahuje biotin, který se uplatňuje při syntéze mastných kyselin a tím zároveň udržení zdravé kůže. Jeho nedostatek způsobuje zhoršení růstu kostí a jejich vývoj u dětí, úbytek tukových rezerv, častou únavu a ospalost. Ještě je dobré se zmínit o hořčíku, který je nesmírně důležitý v ochranných procesech, je antialergický, protizánětlivý a podporuje fagocytózu (správná funkce nervů). Aktivizuje enzymy, působí proti srážení krve, u celiaků pomáhá ve správné funkci tenkého střeva, podílí se na regulaci a růstu buněk. Bohužel tím, že konzumujeme nadměrné množství živočišných bílkovin a tuků, způsobujeme jeho nedostatek. To samé platí i o užívání léků. 1 až 2 tobolky denně a chřipka s rýmou nám tolik neublíží.

Autor: Lubomír Škrabák

 

Hledejte výrobky s L-karnitinem našem e-shopu:

Salvitin

 


 

© SALVEA s.r.o. Všechna práva vyhrazena.

Shop + CMS by
Gramonet
WebDesign by
Heaven Design